Bez kategorii, EPDM, Usługi

Izolacja zbiorników wodnych na polach golfowych

EPDM Pola golfowe

Geomembrana EPDM na polu golfowym.

Każdy kto przynajmniej raz odwiedził pole golfowe mógł zobaczyć duże lub bardzo duże zbiorniki wodne idealnie wpisujące się w krajobraz pięknych trawników. Możemy je nazwać zbiornikami wodny, stawami, jeziorami (wiadomo, skrót myślowy). Tak czy inaczej, na każdym polu golfowym takich stawów jest najczęściej kilka i nieraz robią ogromne wrażenie. Nasza firma kilka razy w roku ma przyjemność uszczelniać takie zbiorniki za pomocą geomembrany EPDM.

Jaką funkcję pełnią stawy na polach golfowych?

Spełniają one niejedną funkcję. Podstawową, którą docenią osoby grające w golfa, jest urozmaicenie terenu oraz to, że stawy często tworzą przeszkody dla graczy. Jednakże w tym przypadku nie jesteśmy specjalistami, więc nie wchodzimy za bardzo w temat…

Dla osób zajmujących się budową i pielęgnacją pola golfowego tego rodzaju zbiorniki stanowią:

  • Zbiornik retencyjny
  • Zbiornik gromadzący wodę opadową, wodę z drenów
  • Rezerwuar wody do systemów nawadniania
  • Bufor regulujący obieg wody w terenie

Przez pryzmat powyższych funkcji, najczęściej takie zbiorniki buduje się jako zbiorniki szczelne. W takich przypadkach geomembrana EPDM idealnie sprawdza się jako materiał izolacyjny. Folia EPDM jest znana ze swojej wytrzymałości i żywotności. Doskonale sprawdza się przy nieregularnych i często bardzo dużych zbiornikach na polach golfowych. Dzięki systemowi połączeń i dużym gotowym arkuszom, proces izolacji jest szybki i efektywny.

Jak w praktyce wygląda izolacja takiego zbiornika?

Nasza firma zajmuje się uszczelnieniami już przygotowanych zbiorników. Staw jest już na tym etapie wykopany, zdrenowany oraz posiada rowy kotwiące. Po tym przystępujemy do uszczelnienia które najczęściej zawiera etapy:

  • Zabezpieczenie zbiornika geowłókninami ochronnymi
  • Właściwa izolacja za pomocą geomembrany EPDM Firestone
  • Łączenie na zimno
  • Obróbka EPDM detali takich jak przejścia rurowe, czerpnie, przepusty, odpływy
  • Kotwienie folii EPDM

Wykonujemy izolacje zbiorników każdej wielkości. Od kilkudziesięciu m2 do kilkudziesięciu tysięcy m2. Działamy na terenie całej Polski oraz Europy. Do 2023 roku wykonaliśmy ponad 100000 m2 uszczelnień EPDM. Jeśli jesteś zainteresowany wyceną izolacji stawu czy innego zbiornika, skontaktuj się z nami w celu otrzymania wyceny.