Maszyny i narzędzia, Wypożyczalnia

Aeracja – co to i czym ją wykonać?

Aerator Billy Goat Kraków

Czym Jest Aeracja?

Aeracja to kluczowy zabieg pielęgnacyjny dla zdrowia i piękna trawnika. Proces ten polega na przebiciu otworów w glebie, usuwając zbitą warstwę, co umożliwia lepsze dotlenienie korzeni trawy, poprawę przepływu wody i składników odżywczych. Aby przeprowadzić aerację, używa się specjalnego narzędzia zwanego aeratorem. W tym tekście przedstawmy Wam także znakomitą maszynę – aerator Billy Goat PL1803V którą wypożyczycie w Krakowie.

Kiedy i Dlaczego Jest To Wartościowy Zabieg?

Aeracja jest kluczowym etapem pielęgnacji trawnika, szczególnie na początku sezonu wegetacyjnego lub jesienią. W tym czasie trawnik może być zagęszczony, co ogranicza przepływ powietrza i wody do korzeni, prowadząc do słabnięcia trawy. Regularne przeprowadzanie tego zabiegu przeciwdziała temu, zapewniając lepsze warunki wzrostu, wchłaniania składników odżywczych oraz promując gęstszy i zdrowszy trawnik.

Aerator wynajem Kraków Blue Garden
Aerator wynajem Kraków Blue Garden

Kiedy Wybrać Aerację?

Jeśli zauważasz, że twój trawnik jest zbity, zniszczony lub po prostu nie wygląda na zdrowy, to znak, że aeracja jest potrzebna. Zaleca się przeprowadzanie tego zabiegu co najmniej raz do roku, zapewniając trawnikowi możliwość oddechu i rozwoju.

Czym wykonać aeracje?

Istnieje dużo narzędzi i maszyn służących do aeracji. W tym tekście skupimy się na jednej z najlepszych maszyn do tego celu. Chodzi o Aerator Billy Goat PL1803. Co ważne, tą maszynę można zakupić lub wypożyczyć na naszej firmie.

Aerator Billy Goat PL1803

Maszyna o szerokości roboczej 46 cm, kompaktowy aerator BILLY GOAT PL1803V to doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich ogrodów. Jego wydajność w napowietrzaniu wynosi do 2000 m2 na godzinę, co sprawia, że jest nie tylko skuteczny, ale i łatwy w obsłudze bez potrzeby dodatkowych obciążników. Zasilany przez silnik Briggs & Stratton Vanguard, gwarantuje on niezawodność działania i odpowiednią moc.

Aerator Billy Goat Kraków
Aerator Billy GoaAerator Billy Goat Krakówt Kraków

Jego zoptymalizowana budowa wału korbowego wykorzystuje sprężynowe wspomaganie rotora, co pozwala na osiągnięcie agresywnej siły nawet w trudnych warunkach glebowych. Ponadto, regulacja gęstości wykorków jest możliwa poprzez kontrolę prędkości posuwu maszyny, co umożliwia dostosowanie pracy do warunków – im wolniejszy ruch, tym gęstsze osadzenie wykorków.

Różne bolce do wyboru – puste lub pełne

Cztery cienkościenne, hartowane termicznie bolce są solidne, proste w konstrukcji i łatwe w demontażu. Z ich pomocą maszyna może dokonać nakłuć trawnika nawet do głębokości 7 cm, zapewniając idealne wykorki bez podnoszenia darni. To wszystko osiągnięte dzięki odpowiedniemu kątowi wkłuwania się bolców w podłoże, co eliminuje potrzebę dodatkowego obciążenia.

Wypożyczalnia aerator Kraków

Prostota serwisowania jest tu kluczowa – dzięki niekomplikowanej budowie oraz zdejmowanej górnej pokrywie, bez potrzeby użycia dodatkowych narzędzi, dostęp do wszystkich komponentów jest szybki i wygodny. Elementy sterujące są przyjazne dla użytkownika, a obsługa odbywa się przy pomocy dźwigni znajdującej się przy uchwycie, co umożliwia szybką i łatwą zmianę prędkości jazdy, opuszczanie i podnoszenie bolców.

Aerator BILLY GOAT PL1803V to także solidność w detalach – duże 12-calowe bieżnikowane opony na stalowych felgach, z zaktualizowanymi łożyskami, zapewniają jeszcze większą trwałość w porównaniu z poprzednimi modelami.

Podsumowanie

Aeracja to kluczowy krok w pielęgnacji trawnika, który przynosi niezliczone korzyści dla jego zdrowia i wyglądu. Używając aeratora, można zapewnić trawnikowi najlepsze warunki do wzrostu, co przekłada się na piękny i gęsty dywan zielonych traw. Co najważniejsze, jedną z najlepszych maszyn do tego zadania możesz wypożyczyć w naszej wypożyczalni Blue Garden Kraków.