Kategorie

Oświetlenie w ogrodzie
   04/21/2020 23:48:21    0 Comments
Oświetlenie w ogrodzie

Coraz więcej firm oferuje swoim Klientom instalacje oświetleniowe ogrodu. Jednakże, nie każda z nich ma w swoim zespole elektryka, a podłączenie oświetlenia 230V może im sprawiać większe problemy.

Już od dawna projektanci i wykonawcy ogrodów muszą znać się niemal na wszystkim. Nie tylko sadzimy już rośliny i kosimy trawniki, ale także budujemy oczka wodne i stawy, elementy małej architektury, instalujemy nawadnianie… Czego Nam tutaj brakuje? Oświetlenia! Coraz więcej firm oferuje swoim Klientom instalacje oświetleniowe ogrodu. Jednakże, nie każda z nich ma w swoim zespole elektryka, a podłączenie oświetlenia 230V może im sprawiać większe problemy.

Jakie jest rozwiązanie dla tych firm, a także dla wszystkich innych które chcą zająć się profesjonalnie projektowaniem i montażem oświetlenia w ogrodzie? Rozwiązaniem są systemy oświetlenia 12V!

Oświetlenie 12V – Łatwe i bezpieczne

Czym różni się oświetlenie 12V od standardowego oświetlenia? Cały system 12V został zaprojektowany w taki sposób, aby był całkowicie bezpieczny dla osób go instalujących i zwłaszcza dla jego użytkowników. Niskie napięcie 12V jest uznane przez europejskie prawo jak bezpieczne. Nowe technologie pozwalają, aby oświetlenie 12V w pełni oświetliło ogród, park, chodnik czy budynek.

Plug and Play

To oznaczenie systemu, który od razu po podłączeniu jest gotowy do użytku. Oświetlenie 12V Garden Lights może zostać podłączone przez każdego. Nie trzeba być specjalistą ani elektrykiem. Każda lampa posiada dołączony przewód ze skręcanym złączem, które jest gotowe do połączenia z przewodem głównym. Łatwiej się nie da! Wszystkie przewody i transformatory wyposażone są w szczelnie skręcane złączki.

Od czego zacząć?
•    Wybieramy interesujący Nas asortyment.
•    Od ilości lamp zależy moc transformatora, którego potrzebujesz (od 10 do 300 W)
•    Od rozmieszczenia lamp zależy jakiej długości kable dobieramy.
•    Teraz rozpoczynamy układanie przewodów. Nie trzeba ich zakopywać.
•    Kiedy system jest już podłączony, możemy go rozbudować w dowolnym momencie, za pomocą specjalnych rozgałęziaczy i złączek.

Dlaczego LED?
Większość lamp wyposażona jest w źródło światła LED. Diody LED (Light Emitting Diodes) jeszcze w niedalekiej przeszłości cechowały się niskim poziomem jasności świecenia. Były dostępne tylko w kilku barwach. Ich zastosowanie ograniczało się do funkcji sygnalizacyjnych w urządzeniach elektronicznych. Nowoczesne LED-y dysponują już o wiele większą jasnością emitowanego światła, również w kolorze białym. Teraz takie diody znajdziemy w lampach 12V Garden Lights.

Największą zaletą LED-ów jest ich ekstremalne niski pobór energii i długi czas świecenia dochodzący nawet do 50000 godzin. Poza tym LED-y są odporne na wstrząsy, nie nagrzewają się i nie wymagają dodatkowej obsługi. Poza diodami LED w lampach Garden Lights montowane są żarówki żarnikowe, halogenowe i xenonowe.  Warto zaznaczyć, że w większości lamp Garden Lights diody LED oraz inne źródła światła można wymieniać.