pH Minus 5l

%s Opinia(e) 
249,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 2-4 dni roboczych

Bezpieczny środek szybko obniżający pH wody w zarybionych zbiornikach wodnych.

Ilość

rightbanner

rightbanner1

pH Minus

pH Minus Hydroidea służy do bardzo szybkiego i bezpiecznego obniżania zasadowego odczynu pH wody w stawach ozdobnych, oczkach wodnych z rybami, zbiornikach retencyjnych i stawach kąpielowych. Obniżenie wysokiego odczynu pH wody natychmiast przeciwdziała zatruciom amoniakiem i niedoborom niezbędnego dwutlenku węgla, poprawia samopoczucie ryb i przyswajanie substancji odżywczych przez rośliny wodne. pH-Minus nie pozostawia żadnych szkodliwych substancji w wodzie i przy właściwym stosowaniu jest bezpieczny dla flory i fauny.

Cechy

 • W 100% skuteczny;
 • Służy szybkiej redukcji wysokiego poziomu pH wody w zbiornikach wodnych wszelkiego rodzaju;
 • Do stosowania w sytuacji kiedy poziom pH wynosi powyżej 8,5 stopni;
 • W opisanej dawce nie stanowi zagrożenia dla człowieka, zwierząt i roślin;
 • Jest uniwersalny i łatwy w użyciu;
 • Działa bardzo szybko, a efekt widoczny jest natychmiast.

Sposób aplikacji:

Ustal wartość pH wody w zbiorniku wodnym. pH Minus należy rozprowadzić możliwie równomiernie po powierzchni zbiornika wodnego. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z roślinami i zwierzętami. Podczas aplikacji filtry i inne urządzenia mogą pozostawać włączone. Stosować wyłącznie kiedy poziom pH wynosi wieczorem powyżej 8,5 stopni. 5 L środka wystarcza na 50 000 litrów wody.

Warto wiedzieć:

 • Należy regularnie kontrolować odczyn pH wody w stawie kąpielowym, przydomowym oczku wodnym lub innym zbiorniku wodnym. pH Minus Hydroidea obniża współczynnik pH, czyli zakwasza wodę.
 • Utrzymanie prawidłowego pH wody jest bardzo ważne, ponieważ wpływa ono na kondycje całego ekosystemu wodnego. Najczęstszym objawem nieprawidłowego pH jest nagły rozrost glonów planktonowych.
 • Na skutek zbyt wysokiego odczynu pH ryby mogą zachowywać się apatycznie a niedobory dwutlenku węgla objawiają się słabym wzrostem roślin wodnych.
 • Zakwity glonów i materiały typu beton lub pewne kamienie ogrodowe mogą mieć wpływ na podnoszenie odczynu pH. W takich sytuacjach jednorazowe zastosowanie pH Minus nie będzie miało trwałej skuteczności.
 • W zbiornikach z rybami nie wolno obniżać pH dziennie więcej jak o jeden stopień skali. Nie należy stosować pH Minus kiedy woda wykazuje odczyn kwaśny (poniżej pH 7,0) lub kiedy mamy bardzo niski poziom KH.
20500

Opis

Pojemność preparatu
5 l
Wydajność preparatu
50 000 L
Działanie preparatu
Stabilizacja parametrów wody

Pobierz

Program pielęgnacyjny

Całoroczny program dla zbiorników wodnych Hydroidea

Pobierz (108.07k)

Komentarze

Napisz swoją opinię

pH Minus 5l

Bezpieczny środek szybko obniżający pH wody w zarybionych zbiornikach wodnych.

Napisz swoją opinię