EcoGerm Lakes 5 kg

%s Opinia(e) 
1 299,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 2-4 dni roboczych

Czyste jeziora i stawy kąpielowe. Naturalny preparat bakteryjny w dużym stężeniu. EcoGerm Lakes służy do mikrobiologicznego oczyszczania wody i redukowania poziomu fosforu.

Ilość

rightbanner

rightbanner1

EcoGerm Lakes

Mikrobiologiczny preparat EcoGerm Lakes to innowacyjny i całkowicie bezpieczny środek do walki z zanieczyszczeniami wód. Stosuje się go do rekultywacji, bioremediacji i likwidacji zamulenia sztucznych i naturalnych zbiorników wodnych takich jak: stawy kąpielowe i naturalne jeziora. Posiada unikalny skład bakteryjny (wyselekcjonowane szczepy bakterii tlenowych, beztlenowych i fakultatywnych oraz bakterie psychrofilowe i psychrotrofowe o zróżnicowanym sposobie działania), wyjątkowo wysokie stężenie mikroorganizmów w jednym gramie i dużą zdolnością usuwania związków fosforu. Dzięki temu działa szybko i efektywnie oraz przywraca naturalną równowagę biologiczną. Oczyszcza i uzdatnia wodę w naturalny sposób, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i życia biologicznego. Podczas jego używania można eksploatować akwen wodny rybacko, rekreacyjnie i sportowo.

Cechy

 1. Całkowicie ekologiczny oraz bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 2. Wyjątkowo skuteczny w mineralizacji osadów dennych i redukowaniu ilości mułu;
 3. Bardzo skuteczny w redukcji ilości związków biogennych w wodzie (związków azotu i fosforu);
 4. Szybko ogranicza rozwój glonów nitkowatych, zielenic oraz sinic;
 5. Likwiduje przykre zapachy i powoduje wzrost przejrzystości wody;
 6. Pozytywnie wpływa na zdrowie ryb i zwiększa populację zooplanktonu;
 7. Zawiera naturalne szczepy niepatogennych bakterii w wysokim stężeniu;
 8. Zawiera bakterie szybko rozkładające mocznik;
 9. Poza pracą efektywnych mikroorganizmów skutecznie i trwale wiąże związki fosforu.

Sposób aplikacji: 

Proszek rozsypujemy po powierzchni wody. Wydajność - 5 kg preparatu na każde 1 000 m². Środek może zostać użyty jeśli temperatura wody w zbiorniku przekracza 8°C. Może lekko barwić wodę i spowodować powstanie osadów utrzymujących się przez kilka dni.

Warto wiedzieć:

 • Preparaty EcoGerm Lakes są jednymi z najbardziej wydajnych preparatów bakteryjnych używanych do bioremediacji i rekultywacji zbiorników wodnych. Działają wielotorowo i długofalowo.
 • Skutecznie hamują eutrofizacje, czyli proces zwiększania się żyzności zbiorników wodnych poprzez gromadzenie w ich wodach różnych związków fosforu i azotu, a w rezultacie znacznych ilości materii organicznej.
 • Kilogram czystego fosforu, przy wystarczającej ilości związków azotu, może przyczynić się do wytworzenia aż 500 kg biomasy fitoplanktonu.
 • Wyjątkową cechą metod bioremediacji z użyciem preparatów EcoGerm jest ich całkowite bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego, nieinwazyjność wobec struktury i funkcji organizmów wodnych oraz szybkość działania.
 • Skutkami bioremediacji mikrobiologicznej EcoGerm jest też poprawa jakości chemicznej i biologicznej wody, zmniejszenie miąższości organicznych osadów dennych oraz wzrost stopnia ich zmineralizowania.

103000

Opis

Pojemność preparatu
5 kg
Wydajność preparatu
1000 m²
Działanie preparatu
Stabilizacja parametrów wody

Pobierz

Program pielęgnacyjny

Całoroczny program dla zbiorników wodnych Hydroidea

Pobierz (108.07k)

Komentarze

Napisz swoją opinię

EcoGerm Lakes 5 kg

Czyste jeziora i stawy kąpielowe. Naturalny preparat bakteryjny w dużym stężeniu. EcoGerm Lakes służy do mikrobiologicznego oczyszczania wody i redukowania poziomu fosforu.

Napisz swoją opinię