EcoGerm Starter 500 g

%s Opinia(e) 
319,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 2-4 dni roboczych

Starter bakteryjny w bardzo dużym stężeniu. EcoGerm Starter jest naturalnym biopreparatem służącym do natychmiastowej aktywacji życia biologicznego w strefach filtracyjnych.

Ilość

rightbanner

rightbanner1

EcoGerm Starter

To innowacyjny starter bakteryjny do oczek wodnych i stawów. Zawiera wyselekcjonowane, naturalne szczepy bakterii autotroficznych w bardzo dużym stężeniu. Preparat natychmiastowo aktywuje życie biologiczne w filtrach i innych strefach filtracyjnych, zapewniając równowagę biologiczną w zbiorniku wodnym. Zawiera bakterie szybko utleniające amon, amoniak i azotyny. Polecany jest do silnie obciążonych zbiorników wodnych, a w szczególności do zbiorników z karpiami Koi. Jeden gram zawiera ponad miliard aktywnych mikroorganizmów.

Cechy

 • Starter bakteryjny w bardzo dużym stężeniu;
 • W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 • Szybko działający – natychmiast poprawia stan wody w oczku wodnym lub w stawie;
 • Szczególnie polecany do stosowania wiosną lub przy ponownym uruchamianiu filtracji;
 • Zalecany jest również do aplikacji w przypadku wymiany wody lub po oczyszczeniu filtra;
 • Zawiera naturalne szczepy niepatogennych bakterii w bardzo dużym stężeniu;
 • Skutecznie i szybko redukuje związki azotu i trujący amoniak;
 • Natychmiastowo aktywuje życie biologiczne w filtrach;
 • Dostarcza wyspecjalizowane szczepy bakterii nitryfikacyjnych;
 • W  1  gramie produktu znajduje się ponad miliard pożytecznych mikroorganizmów.

Sposób aplikacji: 

Rozsypać w filtrze lub po tafli wody. Wydajność - 500 g preparatu na każde 50 000 litrów wody. Środek może zostać użyty jeśli temperatura wody w zbiorniku przekracza 8°C. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po kilku dniach (min po 48 h).

Warto wiedzieć:

 • Preparaty EcoGerm Starter są obecnie bezkonkurencyjnymi produktami bakteryjnymi używanymi do naturalnego oczyszczania oczek wodnych i stawów z rybami. Ich działanie jest bardzo szybkie i wielokierunkowe.
 • Zadaniem mikroorganizmów dostarczonych do środowiska wodnego jest szybka inicjacja tlenowych procesów respiracji, degradacji oraz mineralizacji zanieczyszczeń organicznych.
 • EcoGerm Starter buduje lub wspomaga naturalnie występująca w zbiorniku mikroflorę bakteryjną, promieniowce i mikrogrzyby wodne w odnowie zakłóconych procesów samooczyszczania się wód.
 • Związki organiczne, które zanieczyszczają wodę są enzymatycznie zdegradowane do substancji prostych oraz w ok. 90% zmineralizowane w respiracji do dwutlenku węgla i soli mineralnych.
 • Powstałe mineralne i organiczne produkty azotowe i fosforowe są częściowo zużyte do produkcji biomasy mikroorganizmów, która staje się pożywieniem bakteriożernych organizmów zwierzęcych.

Jak prawidłowo powinienem stosować starter bakteryjny w stawie?

Bakterie nitryfikacyjne Nitrosomonas (utleniacze amoniaku) i Nitrobacter (utleniacze azotynowe) są bakteriami autotroficznymi o ograniczonej tolerancji na pH wody, temperaturę, natlenienie, zasolenie i środki chemiczne. Nitryfikacja nie odbędzie się, jeśli stężenie rozpuszczonego tlenu w wodzie obniży się do 2,0 mg / l (ppm). Optymalna temperatura wzrostu dla bakterii nitryfikacyjnych to 25 ° C, przy temperaturze 8 ° C tempo wzrostu bakterii zmniejsza się o 75%, przy 0 ° C bakterie umierają. Optymalny zakres pH dla Nitrosomonas to 7,8-8,0. Optymalny zakres pH dla Nitrobacter to 7,3-7,5. Przy poziomach pH poniżej 7,0, Nitrosomonas będzie rosnąć wolniej i możliwy jest wzrost poziomu amoniaku w zbiorniku. Wzrost Nitrosomonas jest hamowany przy pH 6,5. Cała nitryfikacja jest hamowana, jeśli pH spadnie do 6,0. Bakterie nitryfikacyjne do oczek wodnych będą się rozwijały w wodzie o zasoleniu nie większym niż 1.0038 ciężaru właściwego i zginą po zastosowaniu środków przeciw glonowych, które mają w sobie substancje biocydowe. Analogicznie jest z promieniowaniem UV i chlorem, przed aplikacją bakterii startowych należy całkowicie zneutralizować chlor i chloraminy za pomocą produktu PondStarter a lampę UVC wyłączyć na minimum 48 godzin.

10101

Opis

Pojemność preparatu
500 g
Wydajność preparatu
50 m³
Działanie preparatu
Stabilizacja parametrów wody

Pobierz

Program pielęgnacyjny

Całoroczny program dla zbiorników wodnych Hydroidea

Pobierz (108.07k)

Cross Sell Products

Komentarze

Napisz swoją opinię

EcoGerm Starter 500 g

Starter bakteryjny w bardzo dużym stężeniu. EcoGerm Starter jest naturalnym biopreparatem służącym do natychmiastowej aktywacji życia biologicznego w strefach filtracyjnych.

Napisz swoją opinię