AlgoSplit 25 kg

1 378,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 7-14 dni roboczych

Likwiduje glony nitkowate, dodatkowo natlenia wodę. Preparat do klarowania wody a także wspierania i rozkładu osadów i mułu.

Ilość
Wysyłka towaru 2-5 dni robocze.

AlgoSplit

Preparat likwiduje nawet najbardziej oporne glony nitkowate w ciągu od kilku minut do 24 godzin. Natychmiastowe uwolnienie aktywnego tlenu niszczy strukturę komórkową glonów i szybko je zabija. Martwe glony wypychane są do powierzchni lustra wody przez co są łatwe do usunięcia mechanicznego np. podbierakiem. Pozostałe resztki glonów zbierają się w filtrach lub opadają na dno zbiornika, gdzie rozkładane są przez bakterie. Preparat wspiera pracę pożytecznych mikroorganizmów odpowiedzialnych za rozkład osadów, martwych glonów i mułu. Skutecznie likwiduje przykre zapachy, zwiększa natlenienie i przejrzystość wody. Z powodzeniem jest stosowany przy problemach niedoboru tlenu w głębszych partiach zbiornika wodnego. Nie zawiera szkodliwych substancji biocydowych (np. monolinuron)  i metali ciężkich (np. siarczan miedzi). Preparat stosowany w zalecanych dawkach jest bezpieczny dla ludzi, roślin oraz ryb i innych organizmów wodnych.

Cechy

 • W 100% biodegradowalny;
 • Szybko zabija nawet najbardziej oporne glony nitkowate;
 • Likwiduje nieprzyjemne zapachy i zmniejsza zamulenie;
 • Dostarcza tlen do wody i poprawia jej klarowność
 • Skutecznie natlenia wodę w głębszych partiach zbiornika wodnego;
 • Przyspiesza działanie produktów bakteryjnych;
 • Środek rozpuszczając się w wodzie nie pozostawia żadnych produktów ubocznych;
 • Efekty działania preparatu widoczne są już kilka minut po zastosowaniu;
 • Możliwość stosowania wielokrotnie w czasie sezonu;
 • Łatwy w użyciu – dozowanie dostosowane jest do każdego rodzaju zbiornika wodnego;
 • Przy właściwym stosowaniu bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska;
 • Nie zawiera metali ciężkich ani biocydów organicznych i nie odkłada się w organizmach żywych.

Zastosowanie: oczka wodne z rybami, stawy kąpielowe, stawy naturalne, zbiorniki retencyjne, jeziora, Koi ponds, kaskady i strumienie ogrodowe.

 

Sposób aplikacji: preparat może być stosowany wielokrotnie w ciągu sezonu. Działa selektywnie i kontaktowo. Należy przed południem rozsypać go równomiernie po powierzchni zbiornika wodnego lub bezpośrednio na glony nitkowate. Nie sypać bezpośrednio na liście roślin wodnych wystające nad powierzchnię wody. Obumarłe resztki glonów i osad najlepiej usunąć przy pomocy odkurzacza do oczek wodnych. Następnie należy zaaplikować absorbent fosforanów PhosSorb oraz bakterie EcoGerm Ponds, które zapobiegną kolejnej inwazji glonów nitkowatych.

 

Dawkowanie: stosować 1 kg preparatu na 30 000 l wody. W przypadku wystąpienia dużej ilości glonów dawkę można zwiększyć maksymalnie trzykrotnie. Prewencyjnie należy stosować połowę zalecanej dawki raz w tygodniu. Należy przestrzegać zalecanych dawek.

 

Przed podaniem preparatu należy sprawdzić odczyn KH (twardość węglanowa) i pH (stopień kwasowości) wody. W przypadku gdy:

 • pH wynosi ponad 8,5 należy zastosować najpierw preparat pH Minus,
 • KH wynosi mniej niż 5,5 (woda miękka) należy zastosować najpierw preparat PondStabil.

 

Uwaga! Podczas aplikowania preparatu należy zachować ogólne środki bezpieczeństwa i używać rękawic ochronnych. Nie dopuszczać do kontaktu preparatu ze skórą lub oczami – może działać drażniąco. Chronić przed dziećmi. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, w temperaturze powyżej zera.
Warto wiedzieć:
 • Po zastosowaniu AlgoSplit w celu związania uwolnionych do wody fosforanów zaleca się użycie produktu PhosSorb. Preparat ten zwiąże główne składniki odżywcze będące przyczyną rozwoju glonów nitkowatych.
 • Dzięki aktywnemu tlenowi AlgoSplit szybko niszczy glony nitkowate, natlenia wodę w zbiorniku i wspiera rozkład osadów i zamulenia.
 • AlgoSplit może być stosowany w celu zapobiegania niedoborom tlenu podczas lata (przyduchy) jak i w celu dostarczania tlenu podczas zimy.
 • Preparat zwalcza również żyjące w symbiozie z glonami nitkowatymi śluzowce, zwiększając tym samym skuteczność procesów filtracji wody.
 • AlgoSplit jest w pełni biodegradowalny. Substancja czynna preparatu (nadtlenek wodoru) rozkłada się już po kilku chwilach na wodę i tlen.
10403

Opis

Pojemność preparatu
25 kg
Wydajność preparatu
750 000 L
Działanie preparatu
Walka z glonami i zwalczanie sinic

Pliki do pobrania

Program pielęgnacyjny

Całoroczny program dla zbiorników wodnych Hydroidea

Pliki do pobrania (108.07k)

Zobacz także

AlgoStopper 25 l

Cena 1 545,00 zł

Zapobiega rozwojowi glonów i sinic. Naturalny środek do ochrony zbiorników przed wszelkimi odmianami glonów.

BioChalix 25 L

Cena 459,00 zł

Adsorbent fosforanów. Jest to mieszanka naturalnych minerałów o bardzo dużej sorpcji fosforu do 188g, frakcja 2 - 8 mm.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło